Valimised möödas, mis saab edasi

Posted: oktoober 23, 2013 in Uncategorized

Suurimad tänud kõigile headele inimestele, kes mind usaldvad ja valisid mind Rae Vallavolikogusse. Aitäh kõigile 131 -le vallakodanikule, kes andsid mulle oma ainukese hääle ja suurimad tänud ka kõigile neile, kes toetasid SDE nimekirja valides mõnda tubli SDE nimekirja kandidaati. Luban olla väärikas volikogu liige ja teha kõik endast olenev, et muuta elu Rae vallas paremaks.

Neil päevil on mul siiski äärmiselt piinlik olla Rae valla kodanik. Midagi sellist pole ma varem kogenud ja loodetavasti enam midagi sellist enam kunagi ei juhtu ka. 23.10.2013 sõlmisid Rae vallas Reformierakond ja IRL võimuleppe. Seda saab lugeda RE ja IRL koalitsioonileping 2013 Kuigi täpsemad kommentaarid on tausta tundvatele inimestele liigsed, siis teen seda siiski.

Miks mul on selle kõige pärast piinlik? Mul on piinlik, sest:

– koalitsioonilepingut sõlmib korruptsioonisüüdistusega kohtualune. Kui see pole vallakodanike mõnitamine, siis mis see on?

– vallavalitsusse pannakse “tööle” isikud, kes pole muudes ametites hakkama saanud ja kel puudub võimekus ning isikuomadused sel ametikohal tegutsemiseks. Näiteks senine spordikeskuse saamatu juht pannakse abivallavanemaks (kultuuri-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonnas). Vesteldes sel teemal mõne vallakodanikuga hakkasid nad kõva häälega naerma, sest esialgu arvasid, et ma teen nalja. Kahjuks pole see nali. Kui see pole vallakodanike mõnitamine, siis mis see on?

– ilma igasuguse häbitundeta ja põhjenduseta tõstetakse suurelt iseenda palka, juhtimiskulud kasvavad hüppeliselt (vallavanema tasu +250 eur (kokku 3000 eur) kuus; abivallavanematel +500 eur (kokku 2500 eur) kuus). Kui see pole vallakodanike mõnitamine, siis mis see on?

– koalitsioonileping kubiseb populismist. Vaid üks näide: mitte kuskil pole näidatud, kuidas kavatsetakse lahendada lasteaiakohtade probleem 2014. aasta lõpuks (+ 420 LISAKOHTA VÕRRELDES TÄNASEGA EI TAGA PROBLEEMILE LAHENDUST. SDE on seda korduvalt tõestanud). Kui see pole vallakodanike lollitamine, siis mis see on?

–  leping kubiseb kirjavigadest. Sellega näidatakse lugupidamatust meie keele vastu.

– me kõik maksame selle “huumori” kinni. Seda koalitsioonilepingut lugedes tekib tunne, et selle koostajatel on olnud üsna omapärane huumorimeel, et mitte öelda haige huumorimeel.Tegelikult on asi huumorist kaugel. Me ju ise elame selles vallas. See on meie kõigi vald. Kahjuks aga ei juhita meie valda mitte vallamajast ja kindlasti mitte ausalt ning kindlasti mitte demokraatlikult. Meie valda juhivad kitsa ärihuviga tegelased, kel on suur huvi ehitamise ja kinnisvara vastu ja kes on ka korruptsioonisüüdistusega kohtu all. Kohalik Reformierakonna juht ei kõhkle enda isiklike eesmärkide saavutamiseks meie kõigi ühist raha omastada ega kõhkle sel teel ka inimeste hävitamist. Minu jaoks on see vastuvõetamatu ja absurdne.

SDE üritas peale valimisi saada IRL-i läbirääkimiste laua taha, vestlesin ise telefoni teel mitmel korral Priit Põldmäega. Nad ei isegi ei soovinud seda teemat meiega ühise laua taga arutada, keerutasid ja ajasid ümmargust juttu; vaatamata sellele, et pakkusime neile ka näiteks vallavanema kohta ja abivallavanema kohta, programmides meil sisuliselt erinevused puuduvad ning üldse ilmutasime igakülgset tahet nendega läbi rääkida. Kahju, et nii läks, kuid ma loodan, et peagi nad mõistavad oma viga. Me oleme valmis nendega koos valda juhtima.

Aga mis siis ikka, elu läheb edasi. Hiljemalt 2014. aasta lõpus on uuel vallavõimul suur tõehetk, mil kukub lasteaiakohtade probleemi lahendamise tähtaeg. Võimalik, et raskeid hetki tuleb ka varem (kohalikud Reformierakonna juhid mõistetakse korruptsioonis lõpplikult süüdi; mine tea, elu on ettearvamatu…)

Mis aga mina teha saan ja teha luban? Ma luban, et opositsioonis olles tegutsen aktiivselt ja konstruktiivselt. Luban anda regulaarselt ülevaateid toimetamistest kõigile huvilistele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s