Valetamisskandaal Rae vallas

Posted: november 13, 2013 in Uncategorized

Meil on hetkel käimas teadaolevalt kaks skandaali Rae vallas, kuhu on segatud meie vallajuhid. Siinkohal ühest neist. Spordikeskuse juhi määramise ümber toimuvat võis veel veidi aega tagasi nimetada tagasihoidlikult susserdamisskandaaliks. Susserdamisskandaalist on kujunenud valetamis-, ja salatsemisskandaal.

Kuna volikogu esimees ja vallavanem ilmselgelt ei oska antud juhtumi valgus käituda ja on kummalisetel põhjustel järjekindlalt eiranud spordikeskuse juhi määramise asjaolude selgitamist ja mitte soovinud asja korrektselt lahendada. Ma leian, et seetõttu tuleb seda teemat avalikult üha uuesti käsitleda.

Vallavalitsuse poolt on selgelt mõista antud, et nemad ei täida kehtivaid reegleid, seadusi ja justkui ei peagi seda tegema. See ei ole normaalne. Rae valla elanike õiglustunnet on oluliselt riivatud. Spordikeskuse juhi määramisel rikkus Rae Vallavalitsus kehtivaid reegleid ja vallavalitsuse liikmed, kes on väga konkreetsed isikud on selle eest otseselt vastutavad (jämedalt on eiratud kehtivat Rae Valla Spordikeskuse põhimäärust, millega saab tutvuda SIIN antud kontekstis on olulised 3. peatüki esimesed punktid).  Vallavanem Mart Võrklaev, kes vastutab kogu vallavalitsuse töö eest ei saa kohe kindlasti mitte istuda vaikides oma kabinetis; ka ei saa ta kuidagi väita, et ei tea asjast midagi(spordikeskuse põhimääruse § 7 (1) kohaselt nimetab spordikeskuse juhi vallavanema ettepanekul vallavalitsus). Kahjuks ei ole vallajuhid nädala jooksul isegi üritanud adekvaadseid selgitusi jagada. Volikogu esimees Agu Laius ilmselgelt valetab, kui väidab, et ei tea spordikeskuse juhi määramise asjaolusid.

Arenenud maailmas (enamus Euroopa riikides, Põhja-Ameerikas, Austraalias  osades Aasia riikides) astuvad juhid valetamise ja saamatuse pärast vabatahtlikult ning viivitamatult tagasi. Antud juhumi puhul näiteks Jaapanis on täiesti tavaline protseduur järgmine: kõigepealt vabandatakse avalikult, seejärel astuvad juhid tagasi ja sooritavad neile langenud häbi pärast ning oma au taastamiseks ka seppuku. Meie kultuuriruumis piisaks selgitamisest, vabandamisest ja tagasiastumisest.  Loodan, et meie vallajuhtidel jätkub julgust võtta vastutus.

Tulen meie vallajuhtidele appi ja annan neile konkreetsed soovitused edasiseks käitumiseks, mida neilt oodatakse.

1. põhjalik selgitus
2. avalik vabandamine
3. tagasiastumine

Selline käitumine on halvas olukorras ainuvõimalik ja väärikas. Seega nende punktide täitmisest/mittetäitmisest saab teha järeldused, kas meie vallajuhid kuuluvad oma mentaliteedilt arenenud maailmasse või mitte. Normaalses demokraatlikus ühiskonnas ei ole sallitav, et avaliku võimu teostajad poevad peitu, valetavad ja vassivad ning jätkavad seejärel rahulikult oma ametis.

Meie eesmärk on ikka liikuda arenenud maailma suunas, või mis?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s