Ebapädev juhtimis- ja suhtlemisstiil

Posted: aprill 3, 2014 in Uncategorized

Kõigil, kes on Rae vallas toimunud poliitilisi sündmusi jälginud, on kindlasti hea ülevaade ka meie ülemakstud vallavanema M. Võrklaeva saamatusest vallajuhtimisel. Ämbrikolin saadab sisuliselt iga teist suuremat ettevõtmist, küll minnakse vastuollu eetikanormidega, tavapärane on seaduste rikkumine. Neist kõigist juhtumistest siin kirjutama ei hakka. Võtan lähemalt tutvustada ühte juhtumit – Jüri Gümnaasiumi juurdeehitust. Teatavasti asuti head asja ajama vägagi valesti (tulenes see saamatusest, teadmatusest või lihtsalt üleolevast suhtumisest või kõigi kolme kombinatsioonist… mine tea).

Siinkohal lühike kronoloogia sündmustest.

 •  02.12.2013 alustati JG juurdeehitusega
 •  02.12.2013 väljastati ehitusluba (ametike survestati luba välja andma kiirkorras, väidetavalt oli neil mahuka (mitme kasti jagu) materjalidega tutvumiseks aega vaid hommikupoolik (tavaliselt ja normaalselt tööd tehes läheb selleks vähemalt nädal)
 • 02.12.2013 esitas SDE fraktsioon maavanemale arupärimise järelvalve algatamiseks
 • 03.12.2013 jõuab ehitusluba ehitajani
 • 04.12.2013  algatati detailplaneering (ehk siis kõik täpselt vastupidises järjekorras)
 • 17.12.2013 juhtis ebaseaduslikule ehitamisele volikogus tähelepanu ka Riigikontrolli esindaja, meie saamatu vallavanem asus veel Riigikontrolli esindajaga lapsikult vaidlema, kuid viimane teadis täpselt, millest rääkis ja pani asja paika
 • 07.01. on planeering vastu võetud
 • veebruari alguses kehtestatakse planeering
 • 10.02. saabub maavanema vastus, et mingit menetlust ta ei algata, kuna planeering on vastu võetud

Kogu planeerimisprotsess kestis vaid uskumatud 2 kuud! Need, kes on vallaga detailplaneeringu teemadel asju ajanud teavad, et 2 aastat on pigem tavaline protsess.

Siin kohal mainin, et SDE fraktsioon on mitmel korral esitanud arupärimisi selle ebaseadusliku ehitamise osas ja saatnud päringuid ka maavanemale, kuid kuna viimanegi on samast erakonnast meie tänaste vallajuhtidega, siis nagu näha, üheskoos mätsiti asi kenasti kinni.

Aeg läks edasi ja sai volikogu esimehe A. Laiusega neil teemadel FB-s (Raekodaniku grupp)  mõtteid vahetatud ja ta tunnistas, et jah vallavalitsus eksis, sest tegeleti kiirustamisega, kuid täpsemalt ta teemat kommenteerima ei asunud vaatamata konkreetsetel küsimustele. Esitasin küsimused arupärimise vormis volikogus. Arupärimine on loetav siit Rae Vallavalitsusele arupärimine 

“Suurepärane vastus” on loetav siit Vastus – Krister Parbole JG juurdeehitus_1

Saatsin seepeale vallavanemale (koopia volikogu liikmetele) järgmise kirja.

Tere,

Kuna arupärimise vastuskirja allkirjastamise kuupäev langes kokku rahvusvahelise naljapäevaga, siis võtan seda kui lapsikut katset nalja teha.

Ühtegi sisulist vastust minu arupärimisele ei tulnud, selle asemel oli palju hinnanguid, faktipõhine selgitus puudus täielikult ja kogu „vastus“ oli ülejala mentaliteedist kantud, rääkimata viimasel minutil saatmisest, mis iseloomustab üleolevat suhtumist. Palun esimesel võimalusel esitada korrektne (sisuline) vastus.

Moraalugemise osa teinekord enam mitte vastusesse lisada, see on äärmiselt ebaprofessionaalne ja iseloomustab allakirjutanut mitte just…. eriti pädevas valguses.

Krister Parbo

Sain muidugi “sisuka” vastuse

Tere

Vallavalitsus on esitatud arupärimisele vastused andnud ja antud vastustes nalja tehtud ei ole ning on äärmiselt kahetsusvääne, et volikogu liige pole teema tõsidusest aru saanud. Siinkohal loen antud arupärimist puudutava teema omalt poolt lõpetatuks.
Mart Võrklaev
Vallavanem
Rae Vallavalitsus
Telefon: 605 6750
Mobiil: +372 51 32 166
E-mail: mart.vorklaev@rae.ee
Veeb: http://www.rae.ee

Nagu näha pole korruptant Gutmanni jooksupoisil, kes kahjuks istub vallavanema toolil, aimugi, mis tähendab vastus arupärimisele ja üldisemalt pole tal oma ülesannetest korralikku ettekujutust, sellest ka sellised eksimused.

Loomulikult pole see asi veel lõppenud 🙂

Kokkuvõte.

 • Vallavalitsus eesotsas saamatu vallavanema M. Võrklaevaga rikub räigelt seadusi (ehitusseadus, planeerimisseadus)
 • M. Võrklaev valetab ametlikes kirjades, volikogu ees esinedes
 • Selliste teadmistega tuleb meil vähemalt esialgu edasi elada…. kurb

Sama lugu on kajastatud veidi teise pilgu läbi ka http://www.raekodanik.ee/index.php?page=comments&mode=public&showthread=3207

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s