Pöördumine Rae Vallavolikogu liikmete poole sporditoetuse teemal

Posted: august 18, 2015 in Uncategorized

Minu poole on pöördnud mitmed vallaelanikud tõsise murega. Nimelt; möödunud aasta septembrikuu volikogus võeti sellesama volikogu poolt viieteistkümne poolthäälega vastu üks määrus – „Rae valla eelarvest perede toetamise kord“, mis hakkas kehtima käesoleva aasta jaanuarist. Kahjuks läheb antud määruse teatud osa vastuollu terve mõistusega ja ka määruse enda eesmärgiga ning karistab mitmekülgsete huvidega lapsi ja nende vanemaid.

Pahameelt põhjustanud punkt on järgmine.
§ 11. Noorte spordi- ja huvitegevuse kuluhüvitis
(9) Sporditegevuse hüvitist ei maksta juhul kui laps õpib Rae Huvialakooli spordiosakonnas.
Määruse peidetud „võlud“ said teatavaks mõni nädal tagasi, kui lapsevanemad, kelle laps õpib Rae Huvialakooli spordiosakonnas ja ka mujal spordiklubis, said massiliselt eitavaid vastuseid esitatud sporditoetuse taotlustele. Rae vallavalitsus karistas lapsevanemaid põhjusel, et nende lapsel on mitmekülgsed huvid ja nad arendavad end spordiosakonna pakutavates trennides ja ka mujal klubides. See ei ole mulle vastuvõetav! Halenaljakas oli ka vallavanema avalik „selgitus“ tekkinud olukorrale. Sellest „selgitusest“ on ilmselgelt näha, et selle probleemi olemusest ta aru ei saa.
Ma siiski väga tahan loota, et tegemist pole järjekordse pahatahtliku Rae valla spordikeskkonda hävitavatest rumalatest otsustest (tuua lapsed klubidest spordikooli alla sportima suretades sellega klubid välja, millele juhtisin tähelepanu muuhulgas täpselt aasta tagasi spordiosakonna teemalisel pöördumisel teie poole). Loodan, et tegemist on volikogu poolse tööõnnetusega, mille me üheskoos kiiresti ära parandame. Tunnistan siinkohal, et lugesin seda määrust ja kõnealust punkti viimastel nädalatel mitmel korral ja alles mitmekordse ülelugemisega tulemusena tekkinud kontekstis, lugesin välja peidetud „konksu“. Ma lihtsalt ei suutnud selles midagi loogilist näha, loogikat ei näe siiani.

Meie, volikogu liikmete, ülesanne on meie valla inimeste elu paremaks muutmine. Seega kutsun üles seda olukorda ja tehtud viga parandama ning muuta antud määrus inimsõbralikuks, eelpool nimetatud punkti määrusest välja võtma, määrust põhjalikult üle vaatama et lastel oleks võimalik tegeleda mitme erineva ala ja huvitegevusega. See on meie valla laste mitmekülgse arengu huvides.

Krister Parbo
Rae Vallavolikogu liige, SDE

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s