Spordi ja vaba aja veetmise võimaluste loomises tuleb teha arenguhüpe

Posted: september 15, 2017 in Uncategorized

Oleme viimastel aastatel jõuliselt seisnud Rae valla inimeste sportimisvõimaluste ja vabaaja veetmise võimaluste arendamise eest. Edaspidi jätkame seda võetud joont ja kavatseme seda valdkonda ennaktempos edendada. Terve, sportlik ja õnnelik inimene on tugeva kogukonna aluseks!

Tähtis on jätkata välispordirajatiste ehitamist. Värskes õhus mõnus liikumine on oluline ja jõukohane kõigile. Oleme seni rajanud kümneid kilomeetreid kergliiklusteid ja jätkame aktiivselt nende rajamisega oma koduvallas edaspidigi. Väga oluline on terviseradade olemasolu ning meie plaanides on Jüris asuva valgustatud suusa- ja jooksuraja edasi arendamine ning terviseraja rajamine Pirita- Ülemiste kanali äärde ja Peetrisse.

Sajandi spordiprojektiks saab kahtlemata olema suusatunneli rajamine Rae valda, mis loob aastaringsed suusatamisvõimalused, seda nii murdmaa suusatamise harjutamiseks kui ka lastele, noortele mäesuusa ja lumelaua sõidu harjutamiseks. See objekt saab olema olulise tähtsusega spordirajatis kogu Eestis. Soomes on suusatunnelid vägagi populaarsed nii tippsportlaste kui ka harrastajate seas.

Vabaaja veetmise võimalused. Oleme aktiivselt seisnud vaba aja veetmise võimaluste Rae vallarahvale kättesaadavuse eest. Võtame selle prioriteediks ka järgneval perioodil. Tähtis on luua erinevaid võimalusi lisaks keskustele ka külades ehk inimestele võimalikult lähedal. Täna on veel mitmed piirkonnad jäänud selles osas vaeslapse ossa. Avalik ja tasuta kasutamiseks mõeldud mängu- ja spordiväljak peab olema igas külas! Loomulikult tuleb siinkohal teha väga aktiivset koostööd kohaliku aktiiviga.

Huvihariduse omandamise võimluste avardamine. Rae Huvialakoolis saab õppida üsna paljudel erialadel, kuid meie vallas on palju andekaid lapsi ja noori, kes soovivad end arendada rohkem süvitsi ja ka erialadel, mida meie vallas ei õpetata. Tallinna huvikoolides on erialade valik mõistagi laiem ja mõnel alal saab seal omandada valitud eriala ka põhjalikumalt. Kahjuks tekkis paar aastat tagasi olukord, kus Rae vallal puudus Tallinna linnaga leping vastastiku laste huvihariduse andmise osas. Meie aktiivse tegutsemise tulemusena sai olukord lahendatud ja täna on Rae valla lastel ja noortel võimalus taas osaleda Tallinna huvikoolides. Pole vaja rõhutada, et see on ülimalt oluline. Järgmistel  aastatel on vajalik jätkata Rae huvikooli igas mõttes laiendamist, et kvaliteetne ja mitmekülgne huviharidus jõuaks veelgi rohkemate laste ja noorteni.

Loomulikult on meil plaane ja häid mõtteid palju, mida eelpool loetletud valdkondades ära teha, kõike siinkohal detailideni lahti rääkimine pole mõttekas.  Oluline rõhk tuleb selleski küsimuses panna aktiivsele ja süsteemsele koostööle spordiorganisatsioonidega, küla- ja asumiseltsidega, ettevõtetega, et kõik vajadused saaksid kaardistatud ning soovid ja kõik head ideed ellu viidud. Vald saab ja peab olema sisuline spordi ja vaba aja veetmise võimalusteks soodsa keskkonna looja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s