Inimeste usaldamine loob võimalused olulisteks arenguteks

Posted: september 18, 2017 in Uncategorized

Volikogu liikmena olen viimastel aastatel näinud, kuhu viib ja mida põhjustab olukord, kus valla juhtkond ei usalda kogukonna eestvedajaid ja teevad põhjendamatuid takistusi. Selline olukord on nii tavaline kui need kogukonna aktiivsed liikmed ei kuulu „õigesse“ sõprusringi. See tekitab aktiivsetes elanikes põhjendatud pahameelt ja peagi nad loobuvad kogukonna eestvedajateks olemast ning pühenduvad teistele valdkondadele. Niisugune tulemus on mõõtmatult kahjulik kogu valla arengule ja ei tohi mingil juhul jätkuda. Kohalikku algatust ja aktiivust tuleb igal juhul toetada ja julgustada. Kohaliku algatusvõime olemasolu ja tahe teha näitab kogukonna tugevust.

Oleme tulevaks perioodiks võtnud enda plaanidesse vallajuhtimisse sisse viia kaasava eelarve põhimõtte. See on mitmetes omavalitsustes väga hästi elanike poolt vastu võetud. Kahjuks pole sellest seni midagi soovitud kuulda Rae vallas. Meie aga oleme kindlalt seda meelt, et oma kodanikke tuleb oluliselt rohkem usaldada. Usaldus tõstab teotahet ja annab inimestele energiat panustamaks oma kodukohta ja seeläbi valla arengussegi. Paljud piirkonnad, külad ja alevikud on koostanud arengukavad, mida järjepidevalt uuendatakse ja mille loomisesse on kümned inimesed panustanud tunde oma ajast. Kahjuks on tänaseni puudunud neil dokumentidel sisuline väljund valla tasandil. Seisame selle eest, et kõik head mõtted saaksid olema kaasatud valla arengu hüvanguks sõltumata idee esitajast. Meie soovime sisuliselt kaasata vallavalitsemisse ettevõtjad, kodanikuühendused, küla- ja alevikuseltsid, korteriühistud, mittetulundusühingud.

Seega – kõik algab usaldusest. Kaasaegne vallavalitus peab tahtma oluliselt rohkem kogukondi ja inimesi usaldada. See tähendab, et küla- ja asumiseltsidele tuleb anda enam otsustusõigust kohapealsetes asjades ning lisama vahendeid piirkondliku elu paremaks muutmiseks. Loomulikult peab suuremate vahendite ja usaldusega kaasas käima ka läbipaistvus rahaasjades ja ülesannetes. On aeg kujundada Rae vallast kaasaegne põhjamaise valitsemiskultuuriga omavalitsus!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s